"Ақмола облысы білім басқармасының  Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Өрнек ауылының бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Начальная школа села Орнек отдела  образования по Астраханскому району управления  образования Акмолинской области"

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

28.02.2017

 

Күні:28.02.

Сынып: 1

Қатысқандар саны: 5

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Ұлттық ойындар туралы не білемін? Э дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.1 сөз/сөйлем 

сызбасын оқу.

1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы  бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны

бойынша  қойылған сұраққа жауап беру

(мұғалім көмегімен)

1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін

сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап,

жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана

алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс

қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені

түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген

құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Эскимостар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын

қалыптастыру

5 минут

Ертеңгілік шеңбері

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым

бар сендерге,

Тез

тұрыңдар шеңберге.

Қандай

жақсы бір тұру,

Достарменен

бір жүру!

Қандай

жақсы дос болу!

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын

сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

 

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

10 минут

 

 

Өткен сабақта қандай әріппен

таныстық?

Э-дыбысы қандай дыбыс?

Суреттен Э дыбысы бар

сөздерді топ бойынша табу арқылы 

жарысу.

№1 Ұйқасын тап. Ол үшін

«Электр қуатын кім пайдаланады?» сұрағына жауап болатын сөзі таңда.

Жанып тұрды алмұрт,

Пайдаланды бар жұрт

№2 Оқылым.

№3 Рөлге бөліп оқы.

 

Таныстырылым, оқулықпен

жұмыс

Сергіту сәті

2 минут

Қатты нөсер басылды (жаймен

тырсылдатады)

Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)

Көктен төмен  әдемi кемпiрқосақ шашылды

(жарты доға жасайды)

Сергіту сәтіне арналған

жинақ

Аяқталуы

16 минут

Қызықты тапсырма

8 минут

 

№4 Жасырынған сөз.Сурет бойынша жасырын сөзді тап.

Экипаж сөзін буынға бөліп жаз, сөйлем құра.

 

Топпен жұмыс.

Флипшартқа Эскимостардың суретін 2 топ қорғайды,

мағлұмат беріледі.

 

 

 

 

 

Оқулық, дәптерлер, флипчарт

 

Сабақтың соңы

4 минут

 

Рефлексия

Оқушылар «Еркін

микрофон» әдісі  бойынша сабаққа кері

байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен

бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.

Бұл сабақта оқушылар

шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын.

 

Микрафон

Дифференциация – оқушыларға

көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Қалыптастырушы Бағалау

парақшасы бойынша тапсырма орындау

Мәтінді түсініп оқыңыз.

Қайық

Жарас  қағаздан 

қайық  жасады.  Оны 

арықтағы  суға  жіберді. 

Қайық  судың

ағысымен тез жүзіп кетті.

Жарас қайықты ұстай алмай қалды. Мойнақ қайықты

тістеп алып келді.

-  Жарайсың, Мойнақ! – деп,  Жарас күшігінің басынан сипады.

Күшік еркеледі.

 Мәтін бойынша сұрақтарға

жауап беріңіз.

-  Мәтін не туралы?

-  Жарас қайықты неден жасады?

-  Қайық неге тез жүзіп кетті?

-  Мойнақ не істеді?

-  Жарас күшігін неліктен еркелетті?

 Мәтіннің мазмұны бойынша

бір сұрақ құрастырып жазыңыз.

____________________________

Дескриптор:  Білім алушы

- мәтін бойынша  қойылған сұрақтарға жауап береді;

- мәтіннің мазмұны бойынша

сұрақ құрастырып жазады.

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер

мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған 

бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты,

көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне

тәрбиелеу.

 

 

Просмотров: 862


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст